CARPNEU – pneuservis a prodej

tel: +420 596 611 556 | email: carpneu@carpneu.com

Jaký servis vašemu vozu dopřejeme?

Nemusíte ležet pod autem, abyste byli schopni si vyměnit v pravidelných intervalech motorový olej a filtry.

Nechte tuto “ špinavou “ práci na nás. Provádíme výměnu olejů a filtru ( kabinový, olejový, vzduchový, palivový ). 

Motorové oleje používáme výhradně od SHELL. Tento výrobce nabízí širokou škálu olejů v špičkové kvalitě.

Nechte si pravidelně zkontrolovat funkčnost Vašeho brzdového systému, stav obložení a kotoučů. Účinné a bezpečné brždění závisí na optimální souhře všech částí brzdového systému. Opotřebovaný nebo poškozený díl může narušit funkci celého systému a ohrozit vás, vaše vozidlo i ostatní účastníky silničního provozu.

Brzdová kapalina je důležitou části systému brzd, která udržuje jeho funkčnost. Brzdová kapalina absorbuje vlhkost.
V důsledku vyššího objemu vody v brzdové kapalině klesá její bod varu a při vyšším namáhání může docházet ke vzniku páry a tím i selhání brzd. Za běžných podmínek doporučujeme výměnu každé dva roky.

Potřebujete vyměnit čep nebo ložisko kola? Tuto práci rádi uděláme za vás, svěřte své auto odborníkům. Výměnu provádíme pro osobní auta, 4×4 a SUV, dodávkové.

Projev závady vadného čepu – vadný čep se projevuje klepáním při přejezdu nerovností, u stojícího auta je cítit vůle v řízení.

Projev závady ložisek kola – při jízdě se je slyšet extrémní hukot, který nereaguje na otáčky motoru a vyšlápnutou spojku, při zatočení se hukot mění, ložisko kola se odlehčí nebo zatíží.

Sjíždějí se Vám nesouměrně pneumatiky? Využijte možnost seřízení sbíhavosti vašeho vozidla na laserové 3D geometrii Hofmann.

Klimatizace vašeho vozidla vyžaduje pravidelnou údržbu k zajištění správné funkce. Výrobci doporučují kontrolu a servis klimatizace minimálně 1 ročně. Správně fungující klimatizace snižuje náklady na provoz vozidla. Pokud se ji nevěnuje dostatečná starost, dochází postupem času ke zbytečným výdajům za opravy. Nejdražší součástí systému klimatizace je kompresor. Aby kompresor správně fungoval, přidává se do chladícího okruhu kompresorový olej, který kompresor promazává. Pokud se v předepsaných intervalech neprovede včas výměna chladiva, olej postupně stárne, zhoršuje se jeho viskozita a následně nastává poškození kompresoru. Pokud vám klimatizace málo chladí nebo nechladí vůbec je třeba doplnit chladící plyn R134a nebo R1234yf. Recyklaci starého chladiva a doplnění nového kompresorového oleje doporučujeme 1 ročně.

Co obsahuje kontrola a plnění klimatizace:

  • kontrola tlaku chladiva;
  • odsátí starého chladiva a oleje, recyklace chladiva a separace;
  • vakuování chladícího okruhu a čištění vnitřního okruhu;
  • kontrola těsnosti chladícího okruhu;
  • plnění novým olejem;
  • plnění chladivem R134a nebo R1234yf na předepsané množství;
  • kontrola funkčnosti klimatizace;
  • vytištění dokladu o všech naměřených hodnotách.

Jezdíte klimatizovaným autem denně do práce? Vozíte své děti do školy, za sportem a v letních měsících vyrážíte na dovolenou? Bývají vaše děti často nemocné? Míváte i vy zdravotní potíže? Trápí vás nějaká alergie? Přemýšleli jste někdy o tom, proč? Správnou desinfekci klimatizace odstraníte pyl, plísně, bakterie, nikotin, které zůstávají na výparníku a přenášejí se spolu se vzduchem přímo do vašich plic. I když klimatizace nezapáchá, neznamená to, že zde nejsou bakterie a plísně.

Desinfekci provádíme pomocí generátoru ozónu. Ozón je nejsilnější přírodní oxidační činidlo, účinně ničí plísně, houby, roztoče, alergeny. Neexistuje žádný virus ani baktérie, která je schopna odolat ozónu. Spolu s desinfekci doporučujeme i pravidelnou výměnu pylového filtru, přes který vzduch cirkuluje. Můžete si u nás objednat pylový filtr obyčejný nebo s aktivním uhlím.

Náš servis v Ostravě Vám může nabídnout koupi a montáž tažného zařízení.

Prodáváme tažná zařízení AUTO-HAK, BRINK, THULE a na základě prokázané odborné způsobilosti a splnění všech základních předpokladů nám byla udělěna autorizace pro montáž tažných zařízení výše uvedených výrobců.

Co to pro vás znamená? Nemusíte jezdit na STK, stačí pouze zapsání do TP na patřičném úřadě.

AUTOSERVIS